środa, 24 stycznia 2018

Oświetlenie w nowoczesnym wnętrzu

Oświetlenie salonu, pełni funkcje praktyczne i dekoracyjne. Za pomocą lamp możesz wydobyć strefy, podkreślić jego zalety, ukryć wady, zmienić proporcje. Podpowiem Ci jakie oświetlenie sprawdzi się w Twoim nowoczesnym salonie i w jaki sposób zbudujesz odpowiedni nastrój.

Lampy ArdantRola oświetlenia ma ogromny wpływ na samopoczucie. 

Podwójna rola światła – użytkowa oraz dekoracyjna – sprawia, że już na etapie planowania wystroju warto odpowiednio rozmieścić punkty świetlne. Dzięki temu wydzielisz w pomieszczeniu strefy, które będą niewidocznymi granicami pomiędzy poszczególnymi częściami pokoju.
Już wiesz, że najbardziej reprezentacyjnym miejscem w domu jest salon. Z uwagi na fakt, że spędzasz zapewne w nim większość swojego wolnego czasu warto pomyśleć nad odpowiednim  wyznaczeniem  w nim funkcjonalnych stref, m.in. wypoczynkowej, jadalnej czy miejsca do pracy.


Takie aranżacje świetlne pozwolą uniknąć Ci oddzielania każdej z tych części ścianką działową. 

Efektowne oświetlenie w dyskretny sposób połączy sąsiadujące przestrzenie, stworzy odpowiedni dla danej strefy klimat oraz wyeksponuje charakterystyczne detale.Najważniejszymi strefami  salonu są  strefy jedzenia i odpoczynku. 

Każda z nich wymaga innego typu oświetlenia. Nad stołem potrzebna jest lampa wisząca (zazwyczaj), kierująca ciepłe w barwie i miękkie światło w dół.
Elegancka miedziana lampa z otwartym kloszem. Perfekcyjnie wykonana lampa Cohen to doskonałe połączenie subtelnej, delikatnej formy z trwałą i odporną na uszkodzenia konstrukcją. ( zobacz tu )
Lampa Cohen

Mosiężny Cohen ze względu na swą nietypową stylistykę będzie wyglądać najlepiej we wnętrzu z minimalną ilością wyposażenia. W takim otoczeniu będzie mógł grać pierwsze skrzypce, przyciągając uwagę otoczenia. 
Lampa będzie idealna do oświetlenia stolika kawowego, a w połączeniu z innymi lampami z serii Cohen dokładnie oświetli przestrzeń jadalnianego stołu. Lampa doskonale wpasowuje się w stylistykę wnętrza skandynawskiego, będzie dobrze współgrać z bielą, szarością, czernią i zielenią . Doskonale również zestawisz ją z różem.


Pamiętaj też, że poszczególne elementy oświetlenia w salonie nie muszą stanowić kompletu. 

Jest znacznie ciekawiej jeśli są rożne, a łączy je kolor lub rodzaj abażuru.

Lampa stołowa Waldorf - Endon Lighting - to druga moja propozycja do salonu zobacz tu ).
Lampa Waldorf

Elegancka lampa stołowa również w miedzianym kolorze. Czarny abażur daje delikatne, przyjemne światło, jest to doskonały dodatek do salonu  w połączeniu z wiszącą lampą Cohen .
Lampy dla firmy Ardant  to nie tylko źródło światła – to przedmioty, które komunikują wyczucie stylu oraz indywidualny gust. To małe dzieła sztuki, które dzięki wysokiej estetyce wykonania oraz wyjątkowości wzorów nadają pomieszczeniom uroku oraz dopełniają je stylistycznie.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą na www.ardant.pl
Brak komentarzy

Prześlij komentarz

TOP