środa, 15 marca 2017

Storczyki ze wstążki

'Kreatywność to połączenie dyscypliny i dziecięcej fantazji'- Robert Greene

Storczyki ze wstążki to moja pasja, a jak Ty spędzasz swój wolny czas?


storczyki ze wstążki
Tak jak tytuł  wskazuje storczyki ze wstążki , a raczej wzór na ich wykonanie, to mój indywidualny projekt. Nad  wykonaniem storczyków ze wstążki pracuję i uczę się od ponad roku.  Staram się, aby każdy kolejny powstały egzemplarz był jeszcze piękniejszy, staranniejszy. To, że będzie inny, jedyny w swoim rodzaju to jest pewne. Rękodzieło to sztuka tworzona ludzkimi dłońmi. Minimalna różnica zawsze jest.
storczyki ze wstążki
Wszystkie projekty wykonuję na indywidualne zamówienie. Kolor, wielkość, dobór dodatków, wszystko według preferencji klienta.

Jak odnalazłam swoją pasję?

Całkiem przypadkiem. W dość trudnej dla mnie sytuacji, ale o tym w kolejnym poście. Wiesz, nigdy nie myślałam, ze posiadam jakieś umiejetności, zdolności manualne, kreatywne. Pamiętam, jeszcze w czasach szkoły podstawowej uwielbiałam rysować. Jednak wszystko oceniane było w skali ocen, nic ponad przeciętnych zdolności malarskich:) 

Dlaczego rękodzieło, dlaczego storczyki ze wstążki?

Tak jak poprzednia moja odpowiedż, całkiem przypadkowo:) Rękodzieło, dlatego, że wszyscy, prawie wszyscy się tym zajmują, jest moda na ręcznie wykonane produkty. Towar rękodzielniczy jest bardzo cenny, a raczej powinien być, w przeciwieństwie do taniej chińszczyzny. Rękodzieło, to produkt luksusowy, oryginalny, unikatowy. Nic dwa razy się nie powtórzy, nawet gdybym daną rzecz robiła sto razy. Dlaczego storczyki?  Lubię kwiaty. Żywe storczyki są pięknie, jednak potrzebują odpowiedniej pielęgnacji żeby często kwitły. Wymyśliłam taką małą alternatywę na czas, kiedy żywe storczyki nie kwitną:)

Pasja, czy praca?

Pasja była na początku, a teraz połączyła się z metodą zarobku. Rękodzieło to nie jest łatwa metoda monetyzacji. Wymaga nie tylko umiejętności, ale przede wszystkim ogrom czasu. Wyobraż sobie, idziesz do etatowej pracy, minie 8 h i wracasz do domu. Rękodzieło to praca w domu, tu jest plus, ale dodatkowo mając dzieci, zajmując się obowiazkami domowymi: sprzątanie, gotowanie, zakupy, itp. do tego zamówienia dot.rękodzieła, masz ogrom spraw do ogarnięcia. Wiesz, taki przykładowo bukiet okazjonalny np.z róż to oko.8 h pracy..
..ale, jeśli kochasz to co robisz, jesteś w stanie pogodzić ze sobą jeszcze więcej obowiązków:)


Brak komentarzy

Prześlij komentarz

TOP