czwartek, 2 lutego 2017

Nutella na włosy

Nutella na włosy- czy to możliwe? Tak, tak:) nic mi się nie pomyliło, a ponadto sprawdzałam i z czystym sumieniem mogę polecić tą genialną recepturę.
Oryginalną metodę wymyślił właściciel salonu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich o nazwie "Abed & Samer".
Domowe zacisze by JustynaNutella na włosy -sposób I - farbowanie


Według tej receptury, jak wyjaśnia Abed Allahitani na stronie TeenVogue.com, wystarczy zmiksować Nutellę z mlekiem skondensowanym i gotowe.      
Nie jest to koloryzacja trwała, chociaż jak twierdzi fryzjer "wszystko zależy od typu włosów". - Ciepły, karmelowy odcień utrzymuje się na włosach od dwóch do trzech tygodni. Ciemniejszy kolor wymaga większej porcji czekolady, ale wytrzyma dłużej - tłumaczy. - Warto dodać, że Nutella nawilża włosy i sprawia, że stają się błyszczące.

Drugim, równie ciekawym sposobem na wykorzystanie Nutelii w kosmetyce włosów jest użycie jej w połączeniu z mlekiem, jako odżywka/maska na włosy.


Nutella na włosy - sposób II - odżywka

Ilość użytej czekolady i mleka zależy od długości i gęstości włosów.
Moje włosy są długie, ale cienkie. Do przygotowania maski użyłam 1 łyżki Nutelli i 3 łyżek mleka krowiego 3,2%. Powstała konsystencja musi być gładka, ale niezbyt gęsta. Nakładamy odżywkę na całe włosy, owijamy w ręcznik i trzymamy  ok.40 min. Po zdjęciu ręcznika włosy są strasznie suche. Należy je dokładnie spłukać i umyć szamponem.  Żadna inna odżywka nie jest nam potrzebna, włosy są jedwabiste, gładkie, błyszczące, nie ma problemu z rozczesywaniem. Taki zabieg warto robić raz na 2 tygodnie. 

Jeśli masz problem z wypadaniem włosów- spróbuj, a zauważysz różnicę.

Dziewczyny jesteście odważne? zdecydowałybyście się na taki słodki zabieg?

Domowe zacisze by Justyna


Zapewniam, że efekty prezentują się świetnie!
A więc do dzieła:) Nutella na włosy!


3 komentarze

TOP