poniedziałek, 28 listopada 2016

Sztukateria wewnętrzna. Z nią wszystko jest możliwe.

Chcesz urządzić elegancki dom w klasycznym lub nowoczesnym stylu? 

Zastanawiasz się jak umiejętnie połączyć ze sobą różne elementy wystroju, żeby ostateczny efekt nie okazał się klapą? Znudziły Ci się standardowe rozwiązania, od których markety z wyposażeniem wnętrz wprost pękają w szwach? Jest na to sposób, a w zasadzie jest ich wiele. Wszystkie one funkcjonują już od jakiegoś czasu (również w naszym sklepie internetowym) pod szyldem „sztukateria wewnętrzna”.

Dla kogo?
Sztukateria wewnętrzna to zbiór niekończących się inspiracji. Bez względu na to, jaki styl wystroju jest twoim ulubionym oraz jakim dysponujesz budżetem i umiejętnościami majsterkowania, na pewno trafisz wśród nich na produkt, który będziesz chciał i potrafi umieścić w swoim domu. Sztukateria wewnętrzna bardzo plastycznie dopasowuje się do rozmaitych aranżacji, a poza tym stwarza nieprzebrane morze możliwości łączenia ze sobą rożnych jej elementów. Ozdobne listwy sufitowe, gładkie gzymsy oświetleniowe, rzeźbione pilastry oraz stylowe rozety to tylko niewielka garść propozycji, jakie otwiera przed tobą sztukateria wewnętrzna. Od ciebie zależy, które z nich wybierzesz, w jaki sposób połączysz je ze sobą i co dzięki temu uzyskasz.

Sufit ze snów
Niezwykle często remontując dom lub urządzając go po raz pierwszy napotykamy na błędy murarskie, konstrukcyjne czy wykończeniowe, które wymagają dodatkowych przeróbek lub pomysłowego kamuflażu. Problem ten znany jest przede wszystkim mieszkańcom starego budownictwa, gdzie krzywe ściany czy sufity są aranżacyjną zmorą. Sztukateria wewnętrzna to nie tylko dekoracyjne dodatki, ale także zbiór aranżacyjnych trików, rozwiązujących dotychczasowe problemy. Ornamentalne listwy sufitowe odwrócą uwagę od krzywizny linii styku ścian z sufitem, a ze względu na niewielką wagę poszczególnych elementów, nie musisz się obawiać, że po ich zamontowaniu tynk narażony będzie na dalsze pękanie. Rzeźbione kasetony, panele sufitowe, ozdobne rozety czy gładkie kopuły przełamują z kolei nierówności płaszczyzny sufitu, nadając mu wyjątkowego smaku i charakteru. Sztukateria wewnętrzna to zatem swego rodzaju plaster na bolączki budownictwa, dzięki któremu własnoręcznie możesz wyczarować nad swoją głową iście królewski sufit!

Dziecinnie prosty montaż
Istotny atut sztukaterii wewnętrznej stanowi technologia jej wytwarzania. Chociaż na rynku przepycha się grupa producentów, oferująca szeroko zróżnicowany design, to jednak przeważającym materiałem wykonawczym są tworzywa sztuczne. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na to, że taki materiał jest bardzo plastyczny. Zaprojektowany wzór wykonany jest bardzo precyzyjnie. Tworzywa sztuczne są także zdecydowanie lżejsze, niż np. gips czy drewno, z którego sztukateria wewnętrzna była wykonywana wcześniej. Ozdobne listwy sufitowe czy ornamentalne rozety oraz każdy inny element montowany jest wyłącznie przy pomocy kleju. Z tak prostym montażem poradzi sobie nawet amator majsterkowania.
Za cenne wskazówki dziękujemy redakcji Efekciarnia.pl

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

TOP